Новини‎ > ‎

Новини кафедри!

В листопаді цього року відбувся «EAS Advanced Course on Clinical Excellence in Lipidology», який відвідала асистент кафедри Гречаник Марія Михайлівна. Цей захід був організований Європейської асоціації атеросклерозу (EAS), і проходив з 21 по 23 листопада у м.Бухарест в Румунії. Серед учасників курсу були молоді вчені з Єгипту, Румунії, Великої Британії, Австрії, Турції, Сербії, Росії, Бельгії, Нідерландів, Іспанії, Чехії та Швеції. За 3 дні роботи учасники мали змогу прослухати лекції професорів та дослідників з ведучих центрів Європи, Великобританії, Об’єднаних Штатів Америки, Румунії, Хорватії, Швейцарії, Польщі. Основна тематика курсу була присвячена патогенетичним аспектам порушень ліпідного обміну, а також сучасним методам корекції ліпідного обміну. 


15 листопада клінічний ординатор Окойе Ікенна Чуквуемека з Нігерії виступив з доповіддю на тему “Оверлап: бронхіальна астма та хронічне обструктивне захворювання легень”. Доповідь визвала жваву дискусію завдяки великій актуальності даної тематики, особливо зважаючи на те що представлені матеріали базувались на аналізі клінічного випадку. Вітаємо з вдалим початком навчання в клінічній ординатурі на нашій кафедрі!

Першого листопада іноземний клінічний ординатор Ахмед Фарах виступив з доповіддю за темою "Кардіоміопатії". Тематика викликала жваву дискуссію та неабияку заціклавленність присутніх.

5-6 жовтня у місті Будапешт відбулася конференція Nephro Update Europe 2018. Конференція була присвячена змінам в рекомендаціях щодо діагностики та лікування захворювань нирок за 2017-2018 роки. Аспірант кафедри внутрішньої медицини 2 Семенов Віктор Вікторович отримав грант на участь у конференції та представив стендову доповідь на тему «Arterial stiffness in patients with chronic kidney disease depending on its risk of progression». Щиро вітаємо та бажаємо успіхів!

26-28 вересня у місті Київ проходив XIX Національний конгрес кардіологів України. У конгресі прийняли участь співробітники кафедри внутрішньої медицини 2. Завідувач кафедри, д.мед.н., професор Курята О.В. виступив з усними доповідями «Індекс кальцифікації коронарних артерій як маркер оцінки глобального ризику серцево-судинних захворювань» та «Артеріальна  гіпертензія при хронічній хворобі нирок: якість контролю та шляхи підвищення ефективності лікування». 

У розділі стендових доповідей нашу кафедру представляли доцент, к.мед.н., Кушнір Ю.С. «Фактори ризику фібриляції передсердь у хворих на ішемічну хворобу серця», асистент Гречаник М.М. «Інсулінорезистентнісь, рівень лептину та стан магістральних артерій голови у хворих на ішемічну хворобу серця в поєднанні з неалкогольним стеатозом печінки» та  аспірант Мухаммад Мухаммад та асистент, к.мед.н., Митрохіна О.С. «Ендотеліальна дисфункція і кінцеві продукти глікації як фактори ризику прогресування ниркової недостатності у хворих на хронічну серцеву недостатність з фібриляцією передсердь». У конкурсі молодих вчених прийняв участь аспірант Семенов В.В. з доповіддю «Якість контролю артеріальної гіпертензії на амбулаторному етапі лікування». 

Доповіді викликали зацікавленість аудиторії та стали предметом жвавого обговорення. Вітаємо учасників Конгресу!


15 – 19 вересня 2018 року у м. Париж (Франція) відбувся 28-й міжнародний конгрес Європейського респіраторного товариства (The 28 th International Congress of the European Respiratory Society). Конгрес став найбільшим науковим заходом в області респіраторної медицини, що в цьому році об’єднав понад 22 000 професійних клініцистів та науковців з усього світу. Теми конгресу охопили всі галузі знань в респіраторній медицині, включаючи проблеми астми, ХОЗЛ, пневмонії, муковісцидозу, туберкульозу та багатьох інших нозологій. За весь період конгресу було проведено 420 наукових та навчальних сесій за різними напрямками респіраторної медицини. 

В рамках роботи форуму асистент кафедри Внутрішньої медицини 2, к.мед.н. Штепа Ольга Олександрівна представила усну доповідь за темою “Influence of the phosphatidylcholine treatment program on the surfactant protein D levels in hypertensive patients with community-acquired pneumonia”. Результати роботи у ходідискусійного обговорення були відзначені одними з провідних фахівців респіраторної медицини Francesco Blasi (Milan, Italy), Nikolaos M. Siafakas (Heraklion (Crete), Greece).


16-22 вересня 2018 року у м. Зальцбург (Австрія) відбувся семінар «SALZBURG WEILL CORNELL / IAS SEMINAR LIPID METABOLISM», що був організований AAF (The American Austrian Foundation) за підтримки IAS (International atherosclerosis society). Основна тематика семінару була присвячена сучасним уявленням про обмін ліпідів, їх роль у розвитку атеросклерозу, обзору діючих міжнародних рекомендацій щодо виявлення та лікування дисліпідемій. 30 учасників із 26 різних країн та регіонів мали можливість відвідати лекції, практичні заняття  викладачів з США, Франції та Австралії. Крім того, кожен з учасників семінару проходив тестування на знання основних питань обміну ліпідів та представляв презентацію з клінічного випадку. 

Асистент кафедри внутрішньої медицини 2, к.мед.н. Сіренко О.Ю. приймала участь у цьому семінарі та була нагороджена відзнакою за кращу доповідь та найвищий результат з тестової перевірки.


Згідно  наказу ректора №179 ОД про надання консультативної медичної допомоги соціально незахищеним верствам населення, а також учасникам АТО, які мешкають в селах  Пятихатського та Вехньодніпровсьго районів 12.09.18 відбувся візит виїзної медичної бригади в село Саївка     П’ятихатського району. Асистентом кафедри внутрішньої медицини 2 Гречаник Марією Михайлівною було оглянуто шість мешканців села, які звернулися за допомогою, та надані рекомендації з подальшої тактики обстеження та лікування. В складі виїзної медичної  бригади приймав участь аспірант кафедри внутрішньої медицини 2 Семенов Віктор Вікторович, який виконав 16 мешканцям села електрокардіографічне обстеження. Надання висококваліфікованої консультативної допомоги дуже важливе для мешканців сіл, враховуючи відсутність профільних медичних працівників (укомплектованість кадрами 57% та 59%). Колектив кафедри щиро всім бажає здоров'я.З 02.09.18 по 05.09.18 відбувся п’ятий Європейський Конгрес з Імунології у місті Амстердам. Результати співпраці кафедри Внутрішньої медицини 2 ДЗ «ДМА»(зав. кафедри, д.мед.н, проф. Курята Олександр Вікторович) та відділення алергології Дніпропетровської Обласної Клінічної Лікарні ім. І.І. Мечникова (зав. відділення алергології, к.мед.н. Сергій Висильович Маргітіч) були високо оцінені європейським науковим співтовариством – були отримані гранти від Dutch Society for Immunology та European Federation of Immunological Societies. Асистенти кафедри Гарміш Ірина Петрівна та к.мед.н. Штепа Ольга Олександрівна презентували стендові доповіді на Конгресі і мали змогу ознайомитися з новітніми технологіями та прослухати лекції видатних вчених в галузі медицини.