Новини‎ > ‎

Новини кафедри!

17 січня 2019 року іноземні клінічні ординатори, які проходять навчання на кафедрі "Внутрішня медицина 2", представили доповіді на англійській мові. 

Громадянин Сомалі Ахмед Фарах провів тренінг з анатомії серця та анатомічних особливостей провідної системи серця. Громадянин Нігерії Мадуагву Бенедикт Чимароке доповідав про особливості етіології та патогенезу суглобів при різноманітних артритах. 

Обидві доповіді викликали жваву дискусію, зважаючи на їх безсумнівну актуальність.


В листопаді цього року відбувся «EAS Advanced Course on Clinical Excellence in Lipidology», який відвідала асистент кафедри Гречаник Марія Михайлівна. Цей захід був організований Європейської асоціації атеросклерозу (EAS), і проходив з 21 по 23 листопада у м.Бухарест в Румунії. Серед учасників курсу були молоді вчені з Єгипту, Румунії, Великої Британії, Австрії, Турції, Сербії, Росії, Бельгії, Нідерландів, Іспанії, Чехії та Швеції. За 3 дні роботи учасники мали змогу прослухати лекції професорів та дослідників з ведучих центрів Європи, Великобританії, Об’єднаних Штатів Америки, Румунії, Хорватії, Швейцарії, Польщі. Основна тематика курсу була присвячена патогенетичним аспектам порушень ліпідного обміну, а також сучасним методам корекції ліпідного обміну. 


15 листопада клінічний ординатор Окойе Ікенна Чуквуемека з Нігерії виступив з доповіддю на тему “Оверлап: бронхіальна астма та хронічне обструктивне захворювання легень”. Доповідь визвала жваву дискусію завдяки великій актуальності даної тематики, особливо зважаючи на те що представлені матеріали базувались на аналізі клінічного випадку. Вітаємо з вдалим початком навчання в клінічній ординатурі на нашій кафедрі!

Першого листопада іноземний клінічний ординатор Ахмед Фарах виступив з доповіддю за темою "Кардіоміопатії". Тематика викликала жваву дискуссію та неабияку заціклавленність присутніх.

5-6 жовтня у місті Будапешт відбулася конференція Nephro Update Europe 2018. Конференція була присвячена змінам в рекомендаціях щодо діагностики та лікування захворювань нирок за 2017-2018 роки. Аспірант кафедри внутрішньої медицини 2 Семенов Віктор Вікторович отримав грант на участь у конференції та представив стендову доповідь на тему «Arterial stiffness in patients with chronic kidney disease depending on its risk of progression». Щиро вітаємо та бажаємо успіхів!

26-28 вересня у місті Київ проходив XIX Національний конгрес кардіологів України. У конгресі прийняли участь співробітники кафедри внутрішньої медицини 2. Завідувач кафедри, д.мед.н., професор Курята О.В. виступив з усними доповідями «Індекс кальцифікації коронарних артерій як маркер оцінки глобального ризику серцево-судинних захворювань» та «Артеріальна  гіпертензія при хронічній хворобі нирок: якість контролю та шляхи підвищення ефективності лікування». 

У розділі стендових доповідей нашу кафедру представляли доцент, к.мед.н., Кушнір Ю.С. «Фактори ризику фібриляції передсердь у хворих на ішемічну хворобу серця», асистент Гречаник М.М. «Інсулінорезистентнісь, рівень лептину та стан магістральних артерій голови у хворих на ішемічну хворобу серця в поєднанні з неалкогольним стеатозом печінки» та  аспірант Мухаммад Мухаммад та асистент, к.мед.н., Митрохіна О.С. «Ендотеліальна дисфункція і кінцеві продукти глікації як фактори ризику прогресування ниркової недостатності у хворих на хронічну серцеву недостатність з фібриляцією передсердь». У конкурсі молодих вчених прийняв участь аспірант Семенов В.В. з доповіддю «Якість контролю артеріальної гіпертензії на амбулаторному етапі лікування». 

Доповіді викликали зацікавленість аудиторії та стали предметом жвавого обговорення. Вітаємо учасників Конгресу!


15 – 19 вересня 2018 року у м. Париж (Франція) відбувся 28-й міжнародний конгрес Європейського респіраторного товариства (The 28 th International Congress of the European Respiratory Society). Конгрес став найбільшим науковим заходом в області респіраторної медицини, що в цьому році об’єднав понад 22 000 професійних клініцистів та науковців з усього світу. Теми конгресу охопили всі галузі знань в респіраторній медицині, включаючи проблеми астми, ХОЗЛ, пневмонії, муковісцидозу, туберкульозу та багатьох інших нозологій. За весь період конгресу було проведено 420 наукових та навчальних сесій за різними напрямками респіраторної медицини. 

В рамках роботи форуму асистент кафедри Внутрішньої медицини 2, к.мед.н. Штепа Ольга Олександрівна представила усну доповідь за темою “Influence of the phosphatidylcholine treatment program on the surfactant protein D levels in hypertensive patients with community-acquired pneumonia”. Результати роботи у ходідискусійного обговорення були відзначені одними з провідних фахівців респіраторної медицини Francesco Blasi (Milan, Italy), Nikolaos M. Siafakas (Heraklion (Crete), Greece).


16-22 вересня 2018 року у м. Зальцбург (Австрія) відбувся семінар «SALZBURG WEILL CORNELL / IAS SEMINAR LIPID METABOLISM», що був організований AAF (The American Austrian Foundation) за підтримки IAS (International atherosclerosis society). Основна тематика семінару була присвячена сучасним уявленням про обмін ліпідів, їх роль у розвитку атеросклерозу, обзору діючих міжнародних рекомендацій щодо виявлення та лікування дисліпідемій. 30 учасників із 26 різних країн та регіонів мали можливість відвідати лекції, практичні заняття  викладачів з США, Франції та Австралії. Крім того, кожен з учасників семінару проходив тестування на знання основних питань обміну ліпідів та представляв презентацію з клінічного випадку. 

Асистент кафедри внутрішньої медицини 2, к.мед.н. Сіренко О.Ю. приймала участь у цьому семінарі та була нагороджена відзнакою за кращу доповідь та найвищий результат з тестової перевірки.


Згідно  наказу ректора №179 ОД про надання консультативної медичної допомоги соціально незахищеним верствам населення, а також учасникам АТО, які мешкають в селах  Пятихатського та Вехньодніпровсьго районів 12.09.18 відбувся візит виїзної медичної бригади в село Саївка     П’ятихатського району. Асистентом кафедри внутрішньої медицини 2 Гречаник Марією Михайлівною було оглянуто шість мешканців села, які звернулися за допомогою, та надані рекомендації з подальшої тактики обстеження та лікування. В складі виїзної медичної  бригади приймав участь аспірант кафедри внутрішньої медицини 2 Семенов Віктор Вікторович, який виконав 16 мешканцям села електрокардіографічне обстеження. Надання висококваліфікованої консультативної допомоги дуже важливе для мешканців сіл, враховуючи відсутність профільних медичних працівників (укомплектованість кадрами 57% та 59%). Колектив кафедри щиро всім бажає здоров'я.З 02.09.18 по 05.09.18 відбувся п’ятий Європейський Конгрес з Імунології у місті Амстердам. Результати співпраці кафедри Внутрішньої медицини 2 ДЗ «ДМА»(зав. кафедри, д.мед.н, проф. Курята Олександр Вікторович) та відділення алергології Дніпропетровської Обласної Клінічної Лікарні ім. І.І. Мечникова (зав. відділення алергології, к.мед.н. Сергій Висильович Маргітіч) були високо оцінені європейським науковим співтовариством – були отримані гранти від Dutch Society for Immunology та European Federation of Immunological Societies. Асистенти кафедри Гарміш Ірина Петрівна та к.мед.н. Штепа Ольга Олександрівна презентували стендові доповіді на Конгресі і мали змогу ознайомитися з новітніми технологіями та прослухати лекції видатних вчених в галузі медицини.