Новини

Засідання СНТ

16 січня 2020 року відбудеться чергове засідання СНГ кафедри внутрішньої медицини 2 і фтизіатрії. Тема: "Гостре ушкодження нирок. Гемодіаліз". Запрошуються студенти ІV - VI курсів.

Місце проведення: лекційна аудиторія терапевтичного корпусу ОКЛ ім. І.І. Мечнікова. Початок о 15:15


Майстер-клас зі створення витинанок

27.12 на кафедрі внутрішньої медицини 2 і фтизіатрії відбувся майстер-клас зі створення витинанок. Майстер-клас проводила доцент іноземної філології та мистетствознавства Дніпропетровського національного університету імені Олеся Гончара, члена Національної спілки майстрів народного мистетства України Ю.В. Датченко. Студенти мали можливість власноруч виготовити візерунки за класичними зразками.


Мистетські традиції України

Напередодні свята Великого Різдва студенти 5 курсу та клінічні ординатори кафедри внутрішньої медицини 2 і фтизіатрії мали можливсть прослухати лекцію доцента факультету української та іноземної філології та мистетствознавства Дніпропетровського національного університету імені Олеся Гончара, члена Національної спілки майстрів народного мистетства України Ю.В. Датченко за темою: Мистетські традиції України, з викладенням цікавих історичних даних щодо створення варіацій народних витинанок та їх тлумачення. Також на лекції було продемонстровано роботи майстрів України та можливості техніки витинання з ілюстративним матеріалом, що викликало неабиякий інтерес аудиторії.


Сумісне засідання СНГ

«Неможливо вирішити проблему

на тому ж рівні, на якому вона виникла.

Треба стати вище цієї проблеми,

піднявшись на наступний рівень»

Альберт Енштейн.

Неможна розглядати хворобу лише з однієї точки зору, завжди треба пам’ятати, що це величезний каскад змін, що охоплює весь організм, і ці зміни – не лише клінічні прояви, що ми можемо побачити у пацієнта, але й, в першу чергу, непомітні патологічні процеси на мікроскопічному рівні.

05.12.2019р. пройшло об`єднане засідання студентських гуртків кафедри внутрішньої медицини 2 та фтизіатрії та кафедри патологічної анатомії і судової медицини на базі Дніпропетровської обласної клінічної лікарні ім. І.І. Мечникова під керівництвом доцента кафедри внутрішньої медицини 2 та фтизіатрії Караванської І.Л., доцента кафедри патологічної анатомії і судової медицини Короленко Г.С.

Засідання було присвячене обговоренню ревматологічних захворювань аутоімунного генезу, про які студенти 3-го та 4-го курсу підготували докладні презентації, розглядаючи хвороби в першу чергу з боку патоморфологічних змін: «Ревматоїдний артрит та Системний червоний вовчак» (Миргородський А.А. І мед. ф-т, 4 курс.), та «Системна склеродермія» (Кольцова О.П., ІІ мед.ф-т., 3 курс та Физенко Є.С., І мед.ф-т, 4 курс.).

Студенти 3-6 курсів І та ІІ медичного факультету, що приймали участь у цьому заході, мали змогу співпрацювати у розгляді та дискусіях за темою зустрічі. Додатково наглядну фотопрезентацію за обраними темами представили студентки І мед. ф-ту, 5 курсу: Старостенко К.Д. та Петренко А. Окрім обговорення доповідей, студентам випала нагода провести опитування та огляд тематичного пацієнта. Завдяки цій роботі студенти мали змогу побачити не тільки класичні, а зовсім навпаки - незвичайні, клінічні прояви саме розглянутих хвороб. Засідання було дуже цікавим і завдяки відповідям та поясненням викладеного матеріалу викладачами кафедр.

Проведення об’єднаних засідань гуртків різних медичних напрямків надає чудову змогу студентам глибше та більш досконало вивчати патологічні процеси з різних боків, що допоможе краще зрозуміти, який шлях лікування слід обрати, щоб допомогти пацієнтові при захворюванні внутрішніх органів.НАУКОВИЙ ГРАНТ ПАМ’ЯТІ АКАДЕМІКА Г.В. ДЗЯКА

ГО “Придніпровська асоціація лікарів інтерністів” проводить конкурс на отримання гранту пам’яті академіка Г.В. Дзяка для молодих дослідників з метою проведення наукової роботи або її фрагмента (що має закінчений характер) в області клінічної, спортивної та профілактичної внутрішньої медицини

Порядок присудження та умови отримання гранту

  1. На отримання гранту може претендувати молодий дослідник у віці до 35 років (студент, аспірант, клінічний ординатор, лікар, викладач), який проводить наукове дослідження відповідно до затвердженої теми ДЗ “ДМА”.
  2. Для отримання гранту подається конкурсна заявка за встановленою формою і рекомендація наукового керівника роботи.
  3. Отримані результати оцінюються 3 експертами за встановленою методикою.
  4. Результати оцінки розглядаються Правлінням ГО “Придніпровська асоціація лікарів інтерністів”, яке приймає рішення про присудження гранту.
  5. Подача заявок проводиться в період з 1 грудня по 31 січня поточного навчального року. Рішення про присудження гранту оголошується на засіданні вченої ради ДЗ “ДМА” до 20 березня щорічно.

Перелік документів для заповнення додається. Документи та заповнені форми необхідно подати в наукову частину ДЗ “ДМА” (м. Дніпро, вул. Вернадського 9. Наукова частина. Контактний телефон: 31-22-57)Додаток1. Конкурсна заявка та гарантійна рекомендація наукового керівника роботи.doc
Додаток2. Наукове та фінансове обґрунтування.doc

Спільна лікарська конференція кафедри внутрішньої медицини 2 і фтизіатрії та клініки внутрішніх хвороб Обласної клінічної лікарні ім. Мечникова

"Рання діагностика ревматологічних заворювань", асистент кафедри внутрішньої медицини 2 і фтизіатрії Семенов В.В. . У доповіді були висвітлені основні проблеми ранньої діагностики рематологічних захворювань в Україні і світі, а також представлені оновлення клінічних рекомендацій щодо діагностики системного червоного вовчаку, системної склеродермії та синдрому шегрена. Особлива увага була приділена імунологічним маркерам системних захворювань.Науково-практична конференція «Ревматологічні хвороби – сучасні проблеми лікування та забезпечення моніторингу»

31.10-01.11.19 у м. Київ пройшла науково-практична конференція «Ревматологічні хвороби – сучасні проблеми лікування та забезпечення моніторингу», організованої ННЦ «Інститут кардіології імені М.Д.Стражеска» та Асоціацією ревматологів України, у якій прийняли участь співробітники кафедри внутрішньої медицини 2 і фтизіатрії ДЗ «Дніпропетровської медичної академії МОЗУ». Усні доповіді представляли професор О.В.Курята, аспірант В.В.Семенов, в постерній сесії прийняли участь доцент кафедри Караванська І.Л. та студенти Рицька А.О. та Молокова І.О. У рамках конференції проходив конкурс молодих вчених, у якому аспірант В.В.Семенов посів друге місце. Вітаємо!Спільна лікарська конференція кафедри внутрішньої медицини 2 і фтизіатрії та клініки внутрішніх хвороб Обласної клінічної лікарні ім. Мечникова

30 жовтня 2019 року доцент кафедри внутрішньої медицини 2 і фтизіатрії Карапетян Карп Гургенович та завідувач відділення кардіології Чвора Дмитро Леонідович представили клінічний випадок рідкісного захворювання – правошлуночкової аритмогенної кардіоміопатії. Особливістю цього засідання було те, що крім додаткових методів дослідження, необхідних для встановлення цього діагнозу та ретроспективної доповіді про пацієнта, лікарі лікарні та професорсько-викладацький склад кафедри мали змогу поспілкуватись безпосередньо з хворим: забрати скарги, уточнити анамнестичні дані. Всі присутні приймали активну участь в обговоренні клінічного випадка та висловили вдячність та неабияку зацікавленість у новому підході до проведення традиційних зустрічей лікарів клініки внутрішніх хвороб Обласної клінічної лікарні ім. Мечникова та наукових співробітників ДМА


Доповіді клінічних ординаторів

Згідно доброї традиції клінічні ординатор, які проходять навчання на кафедрі внутрішньої медицини 2 і фтизіатрії представляють доповіді на різноманітні тематики в галузі клінічна медицина. Цикл доповідей в цьому році розпочали: Ахмед Абді та Ахмед Фаррах


Конференція «АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ ВНУТРІШЬНОЇ МЕДИЦИНИ»

Вельмишановні колеги! Запрошуємо вас прийняти участь в міжнародній науково-практичній конференції «АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ ВНУТРІШЬНОЇ МЕДИЦИНИ», яка відбудеться 20-21 травня 2020 року за адресою: Україна, м. Дніпро, вул. Шолом-Алейхема, 4/26 (культурно-діловий центр «Менора»)

Вже традиційно в роботі нашої конференції крім висококваліфікованих українських вчених приймуть участь провідні науковці в галузі медицини зі світовим ім’ям: професор Оливье Брюер з Бельгії, який є провідним автором рекомендацій з лікування остеоартриту колінного суглоба ESCEO, професор Аудрюс Айдетис з Литви, який працює в напрямку інтервенційної кардіології, nта члени Скандинавського товариства атеросклерозу, професор Борге Г. Нордестгаард і професор Анне Тубейерг Хенсен з Данії та професор Паоло Паріні з Швеції, які входять до складу авторів рекомендацій з лікування дисліпідемій Європейського товариства атеросклерозу 2019 року і рекомендацій Європейського товариства атеросклерозу з лікування сімейної гіперхолестеринемії.


Літня школа European Society of Hypertension (ESH)

14-20 вересня 2019 року у місті Brauron (Аттіка, Греція) відбулася щорічна Літня школа European Society of Hypertension (ESH). Основною метою даного заходу є поглиблення освітнього, інноваційного та комунікативного досвіду молодих вчених в галузі гіпертензіології. Зустріч пройшла успішно завдякизмістовним лекціям, інтерактивним дискусіям та клінічним take-home messages від провідних вчених Європи. Літня школа ESH висвітлювала ключові аспекти патофізіології, лікування артеріальної гіпертензії від фундаментальної науки до клінічної практики. Серед 66 молодих вчених із 37 країн у роботі ESH Summer School прийняла участь та виступила з постерною доповіддю асистент кафедри внутрішньої медицини 2 і фтизіатрії к.мед.н. О.Ю.Сіренко